
| Parameter | Value |
|---|---|
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Shielding | Unshielded |
| Q Factor | 40 |
| Current Rating | 80 mA |
| Core Material | Ferrite |
| Self Resonant Frequency | 1.1 MHz |
| Inductance | 2.2 mH |
| Test Frequency | 252 kHz |
| Tolerance | 5 % |
| DC Resistance (DCR) | 34.7 mΩ |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Type | RF Choke |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
